Nasze centrale

Siedziba główna firmy Widex znajduje się w Lynge, Dania

Innowacyjność, energooszczędność i zasilanie wiatrowe to działania, dzięki którym nasza siedziba główna stała się odzwierciedleniem duńskiej tradycji i świadomości ekologicznej, co czyni nas jedynym na świecie producentem aparatów słuchowych z produkcją neutralną pod względem emisji CO2 do atmosfery.

Projekt budynku firmy Widex połączył w sobie tradycję i najnowsze technologie w naprawdę wyjątkowy sposób. Znajduje się w nim, pierwszy tego rodzaju w Danii, system geotermalny wykorzystujący cieki podziemne do całorocznego ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Zastosowano również bardzo liczne baterie słoneczne, a woda deszczowa z dachu jest magazynowana i ponownie wykorzystywana.

Jednak najbardziej widocznym elemetem naszej działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego jest nasza własna elektrownia wiatrowa, która rocznie produkuje więcej energii niż firma Widex jest w stanie wykorzystać, stąd jej nadwyżki zasilają lokalną sieć energetyczną.  Dzięki elektrowni firma Widex została uhonorowana certyfikatem WindMade™ - pierwszym na świecie oznakowaniem dla firm wykorzystujących do swojej produkcji energię wiatrową.

Jesteśmy dumni z naszej siedziby oraz z tego, że nasze proekologiczne działania uczyniły nas jedynym na świecie producentem aparatów słuchowych z praktycznie zerową emisją CO2 do atmosfery.

Skontaktuj się z nami

Masz nam coś do przekazania? Prosimy o kontakt z firmą Widex. Skontaktuj się z nami

Wybierz kraj/region

Widex Poland Sp. z.o.o.
Ślęza, ul. Szyszkowa 4
55-040 Kobierzyce
Email: widex@widex.com.pl

Widex Regional Operation Center EMEA Sp. z.o.o.
Graniczna 8A, DC1,
54-610 Wrocław, Polska
NIP: 8961538704
Email: roc@widex.com