Czym są szumy uszne?

Nikt inny nie może ich usłyszeć – ale Ty słyszysz je bez przerwy.  To dzwonienie, brzęczenie, syczenie i inne bardzo irytujące dźwięki, bez przerwy nieznośnie dźwięczące w uszach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT TAERAPII SZUMÓW USZNYCH
SKĄD SIĘ BIORĄ SZUMY W MOICH USZACH?
Twoim problemem są prawdopodobnie szumy uszne, które nie są chorobą, a jedynie dokuczliwym objawem. Słyszane dźwięki są generowane przez system nerwowy lub przez mózg.

Przy ubytku słuchu mózg czasami wytwarza własne dźwięki, które kompensują to czego z powodu ubytku nie może usłyszeć. Większość osób, którym dokuczają szumy uszne, cierpi na pewien rodzaj niedosłuchu. Niektóre rodzaje szumów usznych mogą być również wywołane ruchem mięśni znajdujących się w pobliżu ucha albo z krążeniem w twarzy i karku. Jednakże szumy uszne jako takie nie są oznaką żadnej poważnej choroby.
Jest wiele czynników wywołujących szumy uszne, ale najczęściej ich powodem są głośne dźwięki uszkadzające delikatne komórki w uchu wewnętrznym.  Poza tym szumy pojawiają się w następstwie stresu, wieku, wysokiego ciśnienia krwi czy nawet nagromadzenia woskowiny w uchu. Równie istotnym czynnikiem jest też nadmiarne spożywanie aspiryny, NLPZ, antybiotyków, alkoholu czy kofeiny. 
Jedną z najpowrzechniejszych metod stosowanych w terapii szumów usznych jest dostarczanie do ucha wzmocnionych dźwięków.nbsp; Dźwięk z aparatów słuchowych, muzyka czy przyjemny szum to dźwięki, które zacierają granice pomiędzy dźwiękami otoczenia, a szumami wytwarzanymi we własnej głowie.  Terapia Szumów Usznych Zen firmy Widex opiera się na generowaniu i odpowiednim wzmacnianiu przyjemnej muzyki fraktalnej oraz na ćwiczeniach relaksacyjnych.

Skontaktuj się z nami

Masz nam coś do przekazania? Prosimy o kontakt z firmą Widex. Skontaktuj się z nami

Wybierz kraj/region

Widex Poland Sp. z.o.o.
Ślęza, ul. Szyszkowa 4
55-040 Kobierzyce
Email: widex@widex.com.pl

Widex Regional Operation Center EMEA Sp. z.o.o.
Graniczna 8A, DC1,
54-610 Wrocław, Polska
NIP: 8961538704
Email: roc@widex.com